29 maj Brak komentarzy admin Travel , ,

Chyba zdecydowana większość z nas lubi podróże. Planujemy wakacje często w różnych miejscach świata, ostatnio również w coraz bardziej orientalnych i nietypowych, gdyż możliwości transportu rozwijają się coraz bardziej i otwierają się przed nami kraje często dotychczas niedostępne dla przeciętnego Polaka. W tym biegu za poszukiwaniem nieznanego często możemy zapomnieć o tym, co mamy pięknego w naszym kraju. Zwiedzanie rodzimych okolic i wspieranie naszej turystyki to również ważna sprawa. Warto nie zapominać o tym, że nasz kraj również posiada wiele przepięknych miejsc, gdzie warto planować swoje podróże.

Ściana wschodnia to wciąż miejsce cieszące się sporą popularnością wśród turystów – szczególnie miejsca takie jak Bieszczady lub miasta takie jak Sanok czy Zamość. Istnieją jednak miasta które wydają się być dość zapomniane a szkoda, gdyż mogą stanowić całkiem ciekawą alternatywę dla tych zazwyczaj obleganych i również można znaleźć tam wiele ciekawych miejsc.

Pierwszym z nich jest Lublin. Lublin jest jednym z najstarszych miast w Polsce o bardzo bogatej historii i pięknej, często niedocenianej w Polsce architekturze. Spędzając czas w Lublinie, Stare Miasto to zdecydowanie jest miejsce, które warto zobaczyć. Lublin charakteryzuje się wieloma ciekawymi, kolorowymi kamienicami, malowanymi w piękne wzory, te które pozostały zniszczone ozdobione są obrazami. Stare Miasto pełne jest restauracji i kawiarni, gdzie możemy znaleźć wiele tradycyjnych, regionalnych przysmaków, które warto spróbować. Innym koniecznym do odwiedzenia punktem jest zamek w Lublinie, w którym obecnie znajduje się muzeum – niesłychanie piękne i ciekawe miejsce, otoczone urokliwym ogrodami, wygląda wręcz bajkowo. W Lublinie znajdziemy również wiele pięknych, zabytkowych kościołów i kaplic, które zdecydowanie warto zobaczyć. Lublin ma też bogatą historię związaną z drugą wojną światową i można tam natrafić na wiele historycznych punktów, które są wyraźnie zaznaczone. Lublin ostatnio zasłynął również z wielu murali obecnych na budynkach.

Kolejnym wartym zobaczenia miastem jest Białystok, stolica Podlasia. Podobnie jak Lublin, miasto długo zapomniane i niedoceniane, od jakiegoś czasu przyciąga coraz więcej turystów. Zdecydowanie wartym zobaczenia miejscem jest Pałac Branickich, zwany też nie bez przyczyny polskim Wersalem – przepiękny, monumentalny budynek, z równie pięknymi ogrodami. Dla koneserów miejskich ogród na pewno ważnym punktem będą Ogrody Filharmonii Podlaskiej. Białystok posiada również piękne kościoły, na przykład białostocką katedrę, a także nowoczesną, ciekawą architektonicznie cerkiew.

Wiele z nas przyzwyczaiło się, że podróże, by były ciekawe, muszą nas zaprowadzić gdzieś na koniec świata. Nic bardziej mylnego – w Polsce mamy wiele wspaniałych, niedocenianych miejsc, które dopiero od niedawna, być może również za sprawą internetu, zaczynają odżywać i przyciągać coraz więcej zainteresowanych turystów. Zanim wybierzemy się w podróż w kraje orientalne, warto zainteresować się, co mamy na naszym własnym podwórku.