9 mar Brak komentarzy admin Travel , ,

Skończyła się zima. Według większości mieszkańców miejscowości turystycznych, oznacza to początek martwego sezonu. Dotyczy to oczywiście miast najchętniej wybieranych przez turystów podczas zimy. Do tych miejscowości zalicza się przede wszystkim Wisła, Szczyrk i Zakopane. Mieszkańcy Wisły i Szczyrku, których głównym źródłem zarobku jest wynajmowanie pokoi, rzeczywiście mają powody do obaw. Z niejednego rankingu wynika, że powyższe miasta cieszą się popularnością głównie w okresie zimowym oraz letnim. W ich przypadku wiosna zwiastuje przestój w turystyce, a co za tym idzie, znaczny spadek zarobków u wszystkich osób zajmujących się wynajmowaniem pokoi odwiedzającym.

Wyjątkiem od reguły jest Zakopane. Tutaj miejscowi nie znają słowa „martwy sezon”. Ich interes kręci się niemal nieustannie. Wszystko spowodowane jest licznymi atrakcjami, które zapewnia miasto. Powoduje to, że każdy turysta odwiedzający je, nie będzie się nudził. Głównym sposobem na relaks i rekreację nie są stoki górskie, jak w przypadku Szczyrku czy Wisły. Tutaj sposobów na zabicie wolnego czasu jest znacznie więcej.

Wśród najpopularniejszych i cieszących się największą sławą sposobów na spędzanie czasu w tej miejscowości turystycznej, jest między innymi spacer po Krupówkach, spacery leśnymi ścieżkami czy słynna skocznia narciarska. Adam Małysz, którego kocha cała Polska, niejednokrotnie dał nam powód do dumy. Dlatego właśnie wszystkich turystów Zakopanego ciągnie do odwiedzenia miejsca, w którym znajduje się skoczna, na której niegdyś często latał nasz były mistrz.

Zakopane może się także poszczycić niezliczoną ilością swojskich, góralskich restauracji. Właściciele lokali gastronomicznych przykładają niezwykłą wagę do jakości serwowanych potraw i nie tylko. Tutaj liczy się tradycja, dlatego kelnerki i kelnerzy zazwyczaj występują ubrani w charakterystyczne, zakopiańskie stroje.

Jeśli chodzi o noclegi, tutaj także ta piękna miejscowość ma się czym pochwalić. Całe miasteczko aż roi się od miejsc, w których można się zatrzymać na nocleg. Przyjazd do Zakopanego jest możliwy dla każdej kieszeni, z racji na wachlarz możliwości, jeśli chodzi o hotele. Znajdziemy tutaj nowoczesne, kilku-gwiazdkowe molochy, które posiadają swoje prywatne atrakcje w postaci basenów czy dyskotek. Jeśli wolimy czuć się kameralniej, nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca w przytulnym pensjonacie. Oprócz tego, w ofercie Zakopanego znajdziemy liczne kwatery, które często prowadzone są w domach prywatnych. Charakteryzuje je niska cena, cisza i anonimowość. Decydując się na hotel, musimy się liczyć nie tylko z niemałymi kosztami. To właśnie w hotelach zatrzymuje się najwięcej ludzi, a co za tym idzie, nie mamy co liczyć na ciszę i spokój. Na szczęście pozostają pensjonaty i domy prywatne, gdzie nie musimy się obawiać, że za rogiem spotkamy swojego szefa czy znajomego.

Kolejnym plusem tej bajecznej miejscowości jest fakt, że możemy ją odwiedzić o każdej porze roku. Zakochamy się w tym miejscu zarówno wiosną, zimą, jak i latem.