12 cze Brak komentarzy admin Travel , ,

Kraków to z całą pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Warto się tam wybrać podczas urlopu z rodziną lub z przyjaciółmi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kraków oferuje naprawdę fajne atrakcje, zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych.

Zwiedzanie Krakowa to naprawdę fajny sposób na spędzenie kilku wolnych dni. Przed wycieczką warto zrobić listę miejsc, które chcemy zobaczyć. Pierwszym miejscem na liście bez wątpienia powinien być Wawel. Jest to miejsce, które każdy polak chociaż raz w życiu musi zobaczyć. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że naprawdę robi on wrażenie. Następnym punktem na naszej liście będą Sukiennice. Znajdują się one w samym centrum Krakowskiego rynku. Wewnątrz znajduje się targ, na którym można zakupić wiele fajnych pamiątek. Jak już jesteśmy na rynku warto usiąść sobie w jednej z kawiarenek i rozkoszować się pyszną kawą i ciastem. Na obiad polecam jednak wybrać się do restauracji mieszczących się kawałek dalej, gdyż na samym rynku ceny są bardzo wysokie. Dzieje się tak ponieważ Kraków odwiedza bardzo dużo obcokrajowców i to oni przede wszystkim stołują się na rynku. Ja odwiedzając Kraków po raz pierwszy byłam w szoku, gdy podczas spaceru po rynku słyszałam jedynie obce języki. Także osoby zapraszające do restauracji mówiły po angielsku, nie po polsku. Jest to jednak zrozumiałe, ponieważ Kraków jest jednym z największych i najbardziej nastawionych na obcokrajowców miast w Polsce. Ja osobiście polecam podpytać Krakowskich studentów o jakieś fajne miejsce na obiad. Pyszne jedzonko i niskie ceny gwarantowane. Po obiedzie wracamy do zwiedzania.

Kolejnym punktem na liście będzie Bazylika Mariacka, która również znajduje się na rynku. Warto zakupić bilet i przejść się po jej wnętrzu, a także wejść na wieżę z której podziwiać można piękny krajobraz. Miejscem z którego słynie Kraków jest Smok Wawelski i jest to już następne miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Dla osób lubiących historie polecam wycieczkę do jednego z wielu muzeów na terenie tego miasta. Jeżeli podróżujemy z dziećmi, fajną atrakcją może być park wody. Jest to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu zarówno tym najmłodszym, jak i starszym. Oprócz tego dzieciom może spodobać się wycieczka do ogrodu botanicznego oraz do zoo. Jeżeli natomiast podróżujemy z przyjaciółmi, fajnie zarezerwować sobie czas na dom strachów. Jest to fantastyczne miejsce, w którym doświadczymy ciekawych emocji, a później będziemy mogli śmiać się z reakcji naszych towarzyszy. Dorosły mężczyzna piszczący i uciekający ze strachu? tak, to z pewnością zabawna historia. Na wieczorną imprezę Kraków oferuje wiele klubów. Jest to typowo studenckie miasto, więc z całą pewnością znajdziemy miejsce odpowiednie dla siebie i będziemy się świetnie bawić.

Jeżeli chodzi o noclegi to wybór jest ogromny. Od hoteli, przez apartamenty, aż po hostele i kwatery prywatne. Istnieje również możliwość spania u kogoś na kanapie, ponieważ wielu studentów udostępnia taki nocleg w zamian za możliwość późniejszej zamiany.

Mogę stwierdzić, że Kraków to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór tego miejsca na wakacje z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.