24 lut Brak komentarzy admin Travel , , ,

Całkiem często destynacją międzynarodowych wycieczek jest popularna i ceniona Brazylia. Podczas pojedynczej wyprawy żaden podróżnik nie ma możliwości, żeby zobaczyć wszystkie miejsca warte zachodu.

Gorąca Amazonia
Region Amazonii jest mokry i gorący, z tego powodu świetnym czasem na zorganizowanie wyprawy w to regiony jest pora niedeszczowa przypadająca na czas między październikiem a czerwcem. Wyprawy do Północnej Brazylii zachęcają do zwiedzania okolicznych miast, równocześnie nie rezygnując z wypraw do brazylijskiej selwy. Serra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala zobaczyć naskalne rysunki sprzed najprawdopodobniej setek lat. W amazońskiej dżungli warto odwiedzić teatr opery (Teatro Amazonas) mieszczący się w mieście Manaus. Teatr jest wyposażony w marmury z półwyspu apenińskiego i w stal przywiezioną z wysp brytyjskich oraz meble z Paryża. Kopuła teatru jest zbudowana z bardzo licznych ceramicznych płytek zdobionych i malowanych kolorami narodowymi Brazylii. Manaus to również popularnie zwane pływające miasto (cidade flutuante) oraz płynąca przez prawie siedem tysięcy kilometrów rzeka Amazonka.

Rio de Janeiro
Cudownym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, którego najbardziej rozpoznawalnym punktem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). szczyt tej góry wieńczy posąg Chrystusa Króla Odkupiciela. Wchodząc na górę, można napawać się widokiem słynnych plaż: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas oraz zobaczyć biedniejsze dzielnice metropolii tak zwane fawele. Warta do zobaczenia jest również Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Ulice miasta zapełniają się prędko milionami ludzi w czasie kilku dni przypadających na celebrowanie karnawału.

Cud natury
Jednym z najcudowniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguazu, który jest zlokalizowany przy granicy Brazylii i Argentyny. Szum wody jest rejestrowalny nawet z odległości przekraczającej 20 km. Jest to najbardziej imponujący wodospad o charakterystycznym punkcie – Gardle Diabła w kształcie litery U. Oprócz wodospadu trzeba odwiedzić Pantanal – największe równiny – bagna znajdujące się w zachodniej tego kraju. Region taki jest dziki a zarazem bogaty w niezwykłą naturę. Wśród fauny zamieszkującej te terytoria znajduje się: puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń bagienny, tapir, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, różne gatunki małpy, nandu, kajman i anakonda, a także pirania.

Nowoczesna stolica
Brasilia to miasto o stażu jedynie kilkudziesięcioletnim (założone w 1956 r.). Godnym zwiedzenia jest Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Kościół Matki Bożej z Aparecidy, a także obiekt sportowy Estádio Nacional de Brasilia. Jeśli się chce odpocząć, trzeba wybrać się na tak zwane brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Są to dziewicze plaże piaszczyste oblane z dowolnej strony lazurową laguną, rozciągające się na spokojnych wodach. Podróżnik będzie mógł zobaczyć w tym miejscu plamy kokosowe oraz lazurowe oczka wodne. W razie chęci wybrania się na znaczniejszą ilość wyjątkowych plaż, warto rozważyć miasto położonym nad oceanem Atlantyckim – Fortalezę i znakomite Plaże Cumbuco oraz wydmy Canoa Quebrada oraz urwiska w Morro Branco. Wyjątkowo pięknie położone miasto Salvador może natomiast pochwalić się licznymi atrakcjami turystycznymi, wśród których znajdują się pomnik Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół Nosso Senhor do Bonfim a także Palácio Rio Branco. Wśród najlepszych miejscowości, w których d się mieć wspaniały urlop w nadmorskim hotelu pośród soczystych wzgórz i piaszczystych plaż jest z pewnością Armação dos Búzios.