24 lut Brak komentarzy admin Europa

Jeśli mówimy o tym, jakie kierunki na wakacje obierają Polacy, to można dostrzec pewną prawidłowość, że największym powodzeniem cieszą się kierunki południowe, zachodnie, gdzie jest pięknie, oraz można korzystać z kurortów morskich. Jak się okazuje pomimo niewielkiej popularności na Starym Kontynencie jest mnóstwo pięknych zakątków, do których warto się wybrać i obejrzeć mnóstwo cudownych i intrygujących rejonów. Jednym z nich jest na pewno takie państwo jak Estonia, które to jest położone w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Choć może nie jest to idealny kierunek dla prawdziwych zwolenników szumu fal, piasku, słońca i wysokich temperatur, to jak się okazuje jest to wyjątkowo urokliwy i ciekawy kraj pod względem walorów krajoznawczych, czy też swojej wyjątkowej i niespotykanej malowniczości.

Podczas pobytu w Estonii bez wątpienia nie należy zrezygnować z obecności w samym sercu Estonii- Tallinie, który jest wyjątkowo atrakcyjny jeśli chodzi o ilość i jakość zabytków, a także ogólnie jest przepięknym i ciekawym miastem, warto zatrzymać się tam na kilka dni, ponieważ zakątków, które warto zwiedzić w stolicy Estonii znajduje się niewątpliwe wiele.

Estonia to niesamowity raj dla koneserów zwiedzania, zwłaszcza, że są tam takie miejsca, jak choćby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, albo Zamek Toompea. W trakcie pobytu w tym kraju warto również wybrać się do miejsca takiego, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam spotkać potrafią zapierać dech w piersiach, dziewicze pejzaże tego parku są po prostu piękne, szczególnie gdy ktoś udaje się tam w bezchmurny dzień, lub też podczas zachodu słońca, wtedy niesamowite widoki robią zdecydowanie większe wrażenie.

Choć może rejon Europy Północnej nie jest szczególnie często wybierany przez Polaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to zdecydowanie dobrze jest wiedzieć, że są miejsca, które naprawdę są godne zainteresowania i warto rozważyć wyjazd w podobne miejsce, szczególnie, że koszty takiego wyjazdu niejednokrotnie są bardziej przystępne, niż w przypadku odwiedzin w bardziej popularnych państwach Europy zachodniej, zwłaszcza w okresie wakacyjno-urlopowym.

Przed wyjazdem do Estonii warto wcześniej przygotować się do podobnego wyjazdu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, żeby dało się ten kraj w pewnym stopniu poznać jeszcze przed samym wyjazdem. Dobrze jest nauczyć się elementarnych zdań w tamtejszym języku, jak na przykład „dobry wieczór”, „proszę”, „dziękuję”, „którędy dojdę?”, rzecz jasna w większości państw starego kontynentu znajomość języka angielskiego jest wystarczająca do tego, aby z łatwością się porozumiewać, pomimo tego znajomość kilku najpopularniejszych zwrotów będzie na pewno ciekawą i dobrze odebraną odmianą. Przed samym wyjazdem warto także dowiedzieć się jaka waluta obowiązuje w kraju do którego się wybieramy. W przypadku, aby bez najmniejszych utrudnień można było przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.

Na pewno podczas pobytu w Estonii na szczególną uwagę zasługuje lokalna kuchnia, która także słynie z lokalnych typowo tradycyjnych dań, które to są wyjątkowe i mogą zapewne przypaść do gustu wielu osobom, z tego powodu podczas wyjazdu warto odwiedzać tam dobre bary i restauracje. Wyjazd do Estonii będzie wspaniałym pomysłem dla osób szukających ciekawych przeżyć, lubiących chodzić własnymi drogami oraz ceniących sobie tradycyjną kuchnię.