10 paź Brak komentarzy admin Travel ,

Kraków to bardzo urokliwe miasto z niesamowicie bogatą historią. Popularne zabytki pobudzają wyobraźnię turystów i zachęcają do zwiedzania. Aby dobrze poznać miasto należy spędzić w nim przynajmniej kilka dni. W centrum znajduje się także wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, między innymi tory gokartowe, escape roomy i gry miejskie. Tego typu punkty zapewniają wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny przez wiele godzin.Na popularnym deptaku znaleźć można wiele pizzerii, restauracji i kawiarni, gdzie można skosztować regionalnych potraw i trunków.

Doskonałym pomysłem jest wynajęcie profesjonalnego przewodnika turystycznego, który udzieli cennych wskazówek i podpowie, jakie miejsca są warte większej uwagi. Taka usługa to zazwyczaj koszt kilkuset złotych. Warto konkretny termin zarezerwować kilka tygodni wcześniej. Oczywiście planując pobyt w Krakowie należy dobrze zastanowić się gdzie spać. Różnorodne miejsca noclegowe cieszą się sporą popularnością przez cały rok, dlatego też wybrany obiekt należy zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Do wyboru są między innymi prestiżowe hotele, pokoje oraz domki całoroczne. Apartament w hotelu jest doskonale wyposażony, dla zapewnienia jak najwyższego komfortu gościom. Jedynym minusem jest zazwyczaj jego cena, gdyż za dobę należy zapłacić kilkaset złotych za osobę. Wiele renomowanych hoteli wyposażonych jest w sauny, baseny i siłownie, aby urozmaicić pobyt gościom. Często można skorzystać również z serii zabiegów SPA.

Z kolei domki gwarantują spokój i intymność. Zazwyczaj są one na odrobinę niższym poziomie, jednak również posiadają podstawowe wyposażenie dla zapewnienia komfortu. W okolicy domków znaleźć można często miejsce na ognisko, boisko do piłki nożnej i niewielki plac zabaw. Wiele właścicieli wypożycza swoim gościom także rowery, hulajnogi oraz kije do nordic walkingu. Dzięki temu mogą oni aktywnie zwiedzać miasto i nie martwić się o miejsca parkingowe. Aby zarezerwować miejsce noclegowe w wybranym obiekcie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z portalu rezerwacyjnego. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać przedział cenowy, dokładne daty pobytu oraz ilość osób i wiek dzieci. W wynikach wyszukiwania pojawią się doskonale dopasowane wyniki. Większość portali gwarantuje niezmienność ceny aż do dnia przyjazdu. Spora część hoteli prosi gości w dniu rezerwacji o wpłacenie zaliczki, która jest gwarancja przyjazdu we wskazanym terminie.

Planując pobyt z małym dzieckiem warto zorientować się czy dany obiekt dysponuje podstawowymi przedmiotami dla dzieci, na przykład łóżeczkiem turystycznym, stolikiem do przewijania, krzesełkiem do karmienia oraz wanienką. Z kolei wybierając się na urlop z ukochanym pupilem należy wysłać zapytanie do obiektu, czy akceptuje on zwierzęta domowe. Na szczęście coraz więcej prestiżowych hoteli akceptuje zwierzęta. Jedynie naliczana jest za nie drobna opłata w wysokości kilkudziesięciu złotych za dobę. Właściciele psa bądź kota zobowiązani są do sprzątania po zwierzaku na terenie hotelu.