29 maj Brak komentarzy admin Travel ,

Wakacje to piękny czas, gdy za oknem świeci słońce, a każdy z nas marzy o tym, aby wyjechać w wymarzone miejsce, by móc odpocząć i zrelaksować się. Skąd wziąć pieniądze na wakacje?

Mnóstwo osób wybiera na wakacyjny wyjazd malownicze Morze Bałtyckie, inne z kolei wolą leniuchować w zagranicznych hotelach, z których to rozpościera się przepiękny widok na nadmorskie krajobrazy.

Wczasy zawsze wiążą się z dość dużym wydatkiem, bowiem podczas wyjazdu nikt nie oszczędza na przyjemnościach. Znaczna ilość wczasowiczów wybiera drogie hotele, restauracje oraz rozrywki na najwyższym poziomie.

Czasem zdarza się, że w przypadku wyboru egzotycznych wakacji zaplanowany wcześniej budżet jest zbyt mały w stosunku do faktycznych kosztów związanych z letnim wypoczynkiem. W takiej sytuacji można zdecydować się na kredyt na wakacje.

Kredyt w banku na letni wypoczynek?

Największymi instytucjami kredytowymi w naszym kraju są banki działające jako spółki akcyjne. W ich ofercie każdy klient może znaleźć zarówno kredyty długoterminowe jak i pożyczki krótkoterminowe.

Wśród szerokiej ofert znajdują się również kredyty przeznaczone na cele konsumpcyjne. Każdego roku w okresie przedwakacyjnym pojawiają się ciekawe oferty przeznaczone dla osób, które to potrzebują pieniądze na wakacyjny wyjazd.

Wakacyjne kredyty są zazwyczaj udzielane na okres nie dłuższy niż dwanaście miesięcy, a kwota tego zobowiązania średnio wynosi klika tysięcy złotych. Procedura weryfikacyjna takiego zobowiązania jest bardzo zbliżona do tej w przypadku wnioskowania klienta o kredyt gotówkowy. Zazwyczaj trzeba udokumentować uzyskiwane dochody.

Oferta wakacyjnych pożyczek pozabankowych

Obecnie coraz bardziej powszechne są pożyczki pozabankowe, oferowane przez firmy które to nie działają na takich samych zasadach jak banki.

Na rynek produktów finansowych wchodzą coraz to nowsze przedsiębiorstwa, oferujące szeroki wachlarz pożyczek krótkoterminowych.

Wśród niezwykle szerokiej oferty można właśnie wymienić promocyjne oferty wakacyjne, które skierowane są do tych rodzin, które to planują wakacyjny wyjazd, a nie mają do dyspozycji wystarczającej ilości pieniędzy.

Wnioskowanie o takie zobowiązanie finansowe przebiega w bardzo podobny sposób, jak w przypadku zwykłej pożyczki gotówkowej czy też bardzo popularnej chwilówki.

Aby otrzymać zgodę na taką pożyczkę wymagane jest:

  • okazanie przez pożyczkobiorcę dokumentu potwierdzającego jego tożsamość,
  • wskazanie kilku istotnych informacji osobistych
  • podanie numeru telefonu do kontaktu
  • podanie numeru konta bankowego, na które to zostaną przekazane środki finansowe z pożyczki.

Większość instytucji pozabankowych oferuje pożyczkobiorcom pożyczki wakacyjne na czas dostosowany do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty zobowiązania. Spłata zaczerpniętego zobowiązania może nastąpić w okresie do kilku miesięcy po zakończeniu sezonu letniego.

Decydując się na takie rozwiązanie warto pamiętać o tym, że pożyczki pozabankowe na wakacje nie należą do najtańszych produktów i czasem RRSO może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent.

Oferta pożyczek na wakacje jest niezwykle szeroka, zatem każdy klient może wybrać produkt idealnie dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.