24 lut Brak komentarzy admin Świat

Horyzont naznaczony wielkimi tankowcami i okrętami towarowymi to codzienny pejzaż Singapuru.

Dzielnica finansowa wizytówką kraju

Niewątpliwie Singapur kojarzy się z bogactwem smukłych, szklanych drapaczy chmur, których wizerunki odbijają się na powierzchni Marina Bay. Atmosfera miasta jest nie do zapomnienia. Miasto fascynuje swoim pedantycznym uporządkowaniem oraz precyzją w działaniu. Kombinacja metalu i szklanych powierzchni nigdy nie okazywała się równie niesamowita jak w tym miejscu. Kompozycja nowoczesnych osiągnięć architektury nad brzegiem wody robi zdumiewające wrażenie. Dla przyjezdnych atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w konstrukcji podobnego do łodzi. Po zmroku jedną z atrakcji są pokazy laserów, z tego powodu warto znaleźć się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Świetna organizacja miast przejawia się także w systemie komunikacji. Głównym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego miejsca jest nadzwyczaj punktualne, pędzące i wyjątkowo wygodne metro. Warto ujrzeć na własne oczy i przynajmniej raz skorzystać z tak wspaniałej komunikacji miejskiej.

Chinatown

Wśród najbardziej znanych okolic w Chinatown jest godna odwiedzenia świątynia Złotego Zęba Buddy, która jest ogromnych rozmiarów budynkiem posiadającym 3 piętra parkingów podziemnych oraz windę. Ząb znajduje się na 4 piętrze, natomiast na dachu można zobaczyć ogród. Chinatown to miejsce niemalże jedynie zamieszkałe przez przyjezdnych.

Przyroda w metalowej odsłonie

Cudowny park Gardens by the Bay znajdujący się w najbliższej okolicy słynnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niesamowite wrażenia. Można w nim ujrzeć ciągnące się przez kilka kilometrów kielichy porośnięte roślinnością – olbrzymie metalowe obiekty. Dodatkową atrakcją okazuje się odbywający się codziennie o zmroku magiczny spektakl, gdzie najważniejsze role pełnią światło i muzyka. W ogrodzie botanicznym dobrze jest udać się do wydzielonego miejsca, gdzie znajduje się park orchidei. Ogród ma wspaniałą atmosferę tworzoną przez zacienione ścieżki rozstawione w całym lesie deszczowym.

Jedno z największych akwariów świata oraz niezwykłe ZOO

Przebywając w Singapurze warto oczywiście nie tylko przejść się po głównym centrum miasta, ale również wpaść do cieszącego się ogromną sławą na świecie okazałego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), a także zobaczyć znaną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren, w którym znajdziemy wiele restauracji). Niesamowity kompleks zoo prezentuje przede wszystkim ptaki, także drapieżne. Mnóstwo zwierząt nie jest oddzielonych żadnym ogrodzeniem, co sprawia wrażenie przebywania na prawdziwym safari. Z drugiej strony na wyspie Sentosa niewątpliwie trzeba odwiedzić oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Jest największym na świecie, w jego wyposażenie wchodzi 45 000 metrów sześciennych wody i mieści ponad 100 000 gatunków zwierząt morskich. Składające się z przestronnych korytarzy i wielkich zbiorników wodnych robi wrażenie od pierwszych chwili. Przez idealnie przeźroczyste szyby można zajrzeć na dno oceanu. Fauna oceaniczna jest idealnie ukazana zdumiewa różnorodnością. Na pewno zapewni niezapomniane wrażenia.