12 cze Brak komentarzy admin Travel , , ,

Coraz więcej osób decyduje się na urlop za granicą. Turystyka rozwija się coraz bardziej, a biura podróży przebijają się ofertami na zagraniczne wyjazdy, oferując często za niewielkie pieniądze pobyty w hotelach all inclusive w przepięknych kurortach. Moim zdaniem, na uwagę zasługuje również wiele pięknych miejsc znajdujących się w Polsce.

Jednym z takich miejsc jest Poznań. Jest to przepiękna stolica województwa wielkopolskiego, leżąca nad Wartą. Miasto to przyciąga tysiące turystów, którzy chcą poznać jego cudowną historię i kulturę. Jednym z moich ulubionych miejsc jest Stary Rynek. Jest to, moim zdaniem, główna atrakcja tego miasta. Wszystko jest bardzo zadbane i jest bardzo czysto.Szczególnie, gdy zaczyna się lato i rynek zapełnia się stolikami i turystami. Jest wtedy gwarno i kolorowo. Warto poczuć atmosferę Starego Rynku!
Kolejnym wartym uwagi miejscem w Poznaniu jest Park Cytadela. Jest to przepiękny park, ale również miejsce, gdzie wspomina się bohaterów, którzy Poznaniakom podarowali swe życia. Na zboczach Cytadeli leżą setki żołnierzy rosyjskich, setki lotników i wielu Poznaniaków. Jest to miejsce na miły spacer i podziwianie rozwijającej się przyrody. Wiosna to najpiękniejsza pora, aby odwiedzić to miejsce. Warto poświęcić czas na spędzenie czasu w Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań, a także na spokojny spacer po parku. To fantastyczne miejsce dla każdego, kogo interesują militaria. Można spędzić tak 1,5 godziny, oglądając pociski, karabiny, samoloty i czołgi. Dorosłym daje do myślenia, a dla dzieciaków jest to doskonała lekcja historii.

Innym ciekawym miejscem jest rajskie, zielone miejsce do odpoczynku od codziennego stresu, którym jest Jezioro Maltańskie. Dookoła jest czysto i przyjemnie, jest bardzo dużo miejsca. Jest to miejsce przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. To miejsce, w którym odpoczniesz od codziennej gonitwy. Można wybrać się na spokojny spacer lub na przejażdżkę kolejką np. do Nowego Zoo. Niedaleko jest galeria Malta ze sklepami i restauracjami.

Ciekawym miejscem jest także Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jest to ogród idealny na romantyczny spacer. To urokliwe miejsce, w którym również można odpocząć od biznesowej podróży. Wiosną spacer po poznańskim ogrodzie botanicznym pozwala rozkoszować się rodzącymi się do życia roślinami i śpiewem ptaków. Dla miłośników roślin jest to miejsce warte zobaczenia, ponieważ mogą oni znaleźć tu dużo różnych egzotycznych gatunków. Nie znajdziemy tu tłumów ludzi, dlatego można spokojnie kontemplować cudowne okazy flory. Jest to piękne i spokojne miejsce, gdzie można usiąść z książką, a nawet zrobić piknik na wyznaczonej polance. Szczególnie ciekawe jest alpinarium, gdzie można poczuć się prawie jak w górach.
Kolejnym bardzo interesującym miejscem z pięknymi okazami roślin z różnych rejonów klimatycznych jest Poznańska Palmiarnia. Znajdziemy tam dobrze opisane rośliny oraz możliwość karmienia ryb w kilku miejscach palmiarni. Ponadto oprócz roślin jest również miejsce z „małym oceanarium” gdzie można podziwiać różnorodne gatunki ryb. Miejsce warto odwiedzić szczególnie zimą. Można wówczas przenieść się w tropiki, zobaczyć egzotyczną florę i faunę, piękne rybki, pobyć choć chwilę w cieplejszym miejscu.

Oprócz wyżej opisanych atrakcji Poznań posiada jeszcze wiele więcej miejsc wartych zobaczenia. Między innymi można zwiedzić muzea, takie jak Muzeum Narodowe, Muzeum Martyrologii Wielkopolan, Muzeum Sztuk Użytkowych czy Muzeum Instrumentów Muzycznych. Każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie, coś co go zainteresuje. Można spędzić czas bardzo aktywnie albo po prostu odprężyć się i napawać się naturą. Przed udaniem się do Poznania możemy forum turystyczne, gdzie mieszkańcy oraz osoby zakochane w Poznaniu opisują ciekawe miejsca, które warto tam zobaczyć.