29 maj Brak komentarzy admin Travel ,

Pochodzisz z małego miasta i nigdy jeszcze nie byłaś w Stolicy? Miasto Stołeczne Warszawa zawsze Cię fascynowało ale nie udało Ci się dotąd go zwiedzić? Pozwól aby te wakacje stały dla Ciebie właśnie tym czasem i już dziś zacznij planować wypoczynek w wielkim mieście.

Warszawa jest trochę jak nasz polski, mały Nowy Jork. Jest zaskakująca, połyskliwa, gdzieniegdzie szara i brudna a wciąż przyciąga jak magnes. Dzięki swojej historii oraz ogromnym ilością różnych ciekawych wydarzeń, projektów i inwestycji stolica Polski od zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem podróżnych. Zarówno tych z innych miast polski jak i zza granicy. Turystyka w Warszawie rozwija się bardzo dynamicznie. Odwiedzając to miasto znajdziesz wszystko czego mogłabyś szukać. Jeżeli jesteś wielką fanką aktywnego wypoczynku na pewno nie będziesz się tu nudzić. Możesz przyjechać do stolicy busem lub pociągiem i dalej cieszyć się zwiedzaniem Warszawy na rowerze dzięki dostępnym prawie na każdym rogu rowerom miejskim. Od pewnego czasu poza nimi znajdziesz także elektryczne hulajnogi, które od razu zaskarbiły sobie serce wielu warszawiaków. Wypożyczając, któryś z pojazdów możesz udać się praktycznie wszędzie. W Warszawie, funkcjonuje także bardzo wygodna komunikacja miejska, która zawiezie Cię dokładnie tam gdzie zechcesz. W ciągu letnich dni, dużą ilość amatorów plażingu przyciąga brzeg Wisły. Na jednym, tym bardziej dzikim, możesz siedzieć na piasku lub spacerować zadrzewioną ścieżką. Na drugim, możesz spacerować bulwarami wiślanymi, wybrać się do fascynującego Centrum Nauki Kopernik albo cieszyć się smakiem kawy na zacumowanej do brzegu barce.

To miasto jest stworzone do lata. W wielu parkach znajdziesz miejsca aby rozłożyć swój koc i ciesząc się płynącą od fontanny bryzą czytać ulubioną książkę. Tak że smakosze znajdą tutaj coś dla siebie. Jeżeli jesteś zainteresowana kosztowaniem najbardziej niespodziewanych i nowych smaków koniecznie wybierz się na Nocny Market. Food Trucki i cudowna atmosfera z pewnością sprawią, że pokochasz to miejsce i napełnisz swój żołądek czymś wyjątkowym. A po jedzeniu, należałoby się napić. Możesz wiec zawędrować na Warszawskie Pawilony. Tutaj także napotkasz niespotykany klimat. Drinki, piwa rzemieślnicze, pyszne frytki i fajka wodna – właśnie tym powitają Cię pawilony. Gdy już najesz się i napijesz smaków Warszawy koniecznie wybierz się na tańce. Klubów, klubików i barek na których możesz do woli hasać poznając nowych ludzi w Warszawie na pewno Ci nie zabraknie. Kiedy już się zmęczysz, odpocznij w jednym z przyjemnych warszawskich hosteli tak abyś od rana znów była gotowa eksplorować miasto. Stolica tak naprawdę też nigdy nie śpi.

Czasem jedynie drzemie ale i wtedy z oddali można usłyszeć jakiś głos, szum samochodu czy rytm muzyki. Jeżeli marzysz o tym, aby stać się częścią tego fenomenu już rezerwuj bilet i pakuj walizki. Niezależnie od tego co można o Warszawie usłyszeć, pamiętaj, że to nie prawda. Stolica jest wdzięczna i na swój sposób zawsze uśmiechnięta.