12 cze Brak komentarzy admin Travel , ,

Wybierając się na letnie wakacje szukamy różnych rozwiązań oraz atrakcji. Przeglądając oferty biura podróży zastanawiamy się dokąd pojechać tego roku. Czy już wszystko zwiedziliśmy?
Dobrym miejscem na wakacyjną wycieczkę albo podróż na dłuższy czas, nie tylko weekend ale np.: dwa tygodnie, będzie województwo podkarpackie. Mogłoby wydawać się, że nie jest to najpopularniejszy obszar Polski do organizowania wycieczek wakacyjnych, ale możemy zdziwić się jakie atrakcje nas tam czekają.

Bez wątpienia, na Podkarpaciu pospacerujemy wśród pięknej przyrody. Nie możemy przegapić także zwiedzania. Rzeszów to miasto, które kryje wiele tajemnic oraz ciekawych zakątków do odkrycia. W Rzeszowie zwiedzimy Zamek Lubomirskich, z początku XX wieku. Jest on głównym zabytkiem Rzeszowa. Powstał w miejscu, gdzie prawdopodobnie już w XVI wieku powstała obronna architektonika. Później na miejscu obronnej konstrukcji powstał dwór obronny. Zamek do dzisiaj zachował swą macierzystą formę, z pozostałościami zabytkowej wierzy i fosy.
Kolejnym wartym polecenia miejscem do zwiedzania w Rzeszowie jest stary cmentarz Żydowski. Cmentarz powstał już w XVII wieku i ulokowany został w miejscu, gdzie obecnie mieści się Plac Ofiar Getta. Niestety, obecnie stanowi tylko miejsce upamiętnienia zagłady z II Wojny Światowej, gdyż w całości został zniszczony przez hitlerowskie wojska. Jest miejscem pamięci i zadumy nad losami ludzkimi.

Wspaniałą atrakcją, którą wręcz trzeba zobaczyć w Rzeszowie jest fontanna multimedialna. Ta, zlokalizowana przy al. Lubomirskich, fontanna stanowi niezwykłą atrakcję wizualną, szczególnie w nocy. Strumienie fontanny podświetlane są kolorowym oświetleniem. Całość pięknie prezentuje się na tle Pałacu Lubomirskich.
Zastanawiając się nad wakacjami w Rzeszowie zaplanujmy sobie dobry nocleg. O noclegi w Rzeszowie nie trudno, szczególnie w centrum miasta, które na co dzień goszczą turystów. Można znaleźć tu różne propozycje, pokoje wieloosobowe lub apartamenty dla małżeństw. Mile widziane są rodziny z dziećmi i turyści z zagranicy. Jednym słowem całe województwo podkarpackie jest przyjaznym miejscem dla wszystkich miłośników podróżowania. Noclegi poza granicami miasta to zazwyczaj pokoje do wynajęcia, często z pięknymi widokami, wśród natury.
Czym byłaby wycieczka bez dobrego jedzenia. W Rzeszowie znajdziemy mnóstwo ekskluzywnych restauracji, z gustem oraz smakiem.

Hotele oraz pensjonaty w Rzeszowie i okolicach także wyposażone są w restauracje. Można zjeść pyszne śniadanie i zamówić obiad.
Decydując się na wyjazd nie zapomnijmy o rezerwacji noclegu, ponieważ zainteresowanie jest duże. Wielu turystów przyjeżdża z różnych stron Polski i świata by zwiedzić wspaniałe zabytki, obcować z przyrodą, dobrze zjeść i odhaczyć kolejny cel na mapie. Zwiedzanie świata to piękna sprawa. Wakacje to w szczególności czas wolny dla dzieci, dlatego i dla nich przygotowano moc atrakcji. Filmowe popołudnia w kinie, występy, konkursy i zabawy. Odwiedźmy województwo podkarpackie i docenimy jaki nas ojczysty kraj jest ciekawy.