9 mar Brak komentarzy admin Travel , ,

Planując wycieczkę do któregoś z państw Europy koniecznie należy wziąć pod uwagę Francję. Jest to niezwykle atrakcyjne miejsce do zwiedzania, które oferuje ogrom atrakcji wartych udokumentowania. Francja jest uważana za miasto miłości, wielu zakochanych wyznawało sobie miłość pod Wieżą Eiffla, a także wyprawiano tam oświadczyny. Przede wszystkim będąc we Francji nie można pominąć na swojej liście miejsc wartych uwagi jak wspomnianej Wieży Eiffla, która nierozerwalnie kojarzy się ze stolicą kraju jaką jest Paryż. Budowla ta przyciąga masę turystów, dzięki czemu turystyka w tym kraju głównie bazuje na zwiedzaniu Paryża.

Wieża Eiffla to nie tylko obiekt, który można oglądać z dołu, ponieważ można na nią wjechać i podziwiać piękne widoki. Drugim co do popularności miejscem do zwiedzania jest Łuk Triumfalny, ale nie można też pominąć skupiska najznakomitszych dzieł malarskich jakim jest Luwr znany na całym świecie. Ponadto będą już w tym pięknym kraju nie można pominąć katedry Notre-Dame, która robi piorunujące wrażenie. Podróże we Francji nie kończą się jednak na Paryżu, gdyż jest wiele innych miejsc, które warto zobaczyć. Mając więcej wolnego czasu warto przejść się na spacer wzdłuż rzeki Sekwany. Klimat miejsca jest bardzo sprzyjający do długich spacerów. Natomiast jeśli szuka się większych wrażeń i rozrywki można udać się do Disneylandu, parku rozrywki którego uwielbiają dzieci i dorośli. Jest to jeden z najbardziej znanych na świecie parków rozrywki, więc jeśli ktoś lubi takie atrakcje to musi koniecznie odwiedzić to miejsce. Oprócz Paryża przepiękna jest też Normandia, w której turystyka jest również bardzo rozwinięta. Miliony turystów rocznie odwiedza to miejsce.

Podróże po Francji mogą również zaprowadzić do miasteczka, jakim jest Marsylia bardzo bogata historycznie. Również miasto Nicea jest godna uwagi, gdyż znajduje się na Lazurowym Wybrzeżu chętnie odwiedzanym przez turystów. Jednakże wybierając się na Lazurowe Wybrzeże trzeba wziąć ze sobą więcej gotówki, gdyż ten rejon uważany jest za jeden z droższych we Francji. We Francji pojawia się dużo świątyń, którym można poświęcić więcej uwagi. Francja oferuje również ciekawe podróże dla osób kochających góry. Warto je odwiedzać nie tylko zimą, ale również w okresie, gdzie są one pokryte kolorową górską roślinnością. Widać więc, że Francja jest bardzo zróżnicowana pod względem miejsc wartych uwagi i krajobrazu. Osoby lubiące zwiedzać powinny zarezerwować sobie dużo czasu, gdyż miejsc wartych zwiedzenia jest na prawdę sporo.

Dla osób, które lubią rozrywkę i aktywny wypoczynek też znajdzie się wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł wykorzystać wolny czas w dogodny dla siebie sposób. Możliwości jest wiele. Turystyka we Francji jest bardzo rozwinięta ze względu na duże zainteresowanie turystów tym krajem. Wycieczkę można zorganizować samemu, lub skorzystać z biura podróży, które może zorganizować wycieczkę objazdową, wypoczynkową, lub też wczasy all inclusive. Wszystko zależne jest od preferencji, możliwości cenowych i czasowych.