9 mar Brak komentarzy admin Travel ,

Czas wakacyjny jest czasem urlopów i chętnie wówczas wyjeżdżamy, aby odpocząć i zregenerować się po pracy. Polacy mają różne preferencje dotyczące wakacyjnego wypoczynku. Jednym z nich jest wyjazd zagraniczny do jednego z krajów, gdzie mamy zagwarantowaną pogodę, ciepłe morze, basen i możliwość dobrego spędzenia urlopu. Bardzo popularnym kierunkiem w ostatnich latach jawi się Grecja, ze względu na swoją ofertę turystyczną, historię, kuchnię i życzliwość mieszkańców.

Niewątpliwie turystyka w Grecji jest jedną z podstaw tamtejszej gospodarki. Widać to w każdym ośrodku wypoczynkowym. Praktycznie w każdym z nich możemy zaobserwować szeroki wachlarz ofert skierowanych w stronę turystów. Oprócz typowego wypoczynku w hotelach z basenami i opalaniem się na plaży turyści mają do wyboru całe spektrum najrozmaitszych lokalnych wycieczek do poszczególnych atrakcji. Te podróże niewątpliwie urozmaicają pobyt wakacyjny i pozwalają turystom zapoznać się pięknem i historią Grecji. Należy przy tym pamiętać, że sama Grecja to kilka różnych regionów turystycznych, które należałoby wszystkie zwiedzić.

Północna Grecja z Salonikami półwyspem Chalkidiki oraz Riwierą Olimpijską oferuje możliwości odwiedzenia i popłynięcia wokół słynnej republiki mnichów na półwyspie Atos, zwiedzenia historycznych Salonik, czy też wyprawy na słynne wiszące klasztory na Meteorach. Wyspy Morza Egejskiego to z kolei wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych i możliwości wyprawy do stolicy, czyli historycznych Aten z ich starożytną częścią z Akropolem na czele. Kreta z kolei to słynny wąwóz Samaria, czy też ruiny pałacu w Knossos. Wyspy położone u wybrzeży Turcji to możliwość odwiedzenia tego kraju, jak również wspaniała historia, jak np. fortyfikacje na Rodos. Na Peloponezie możemy odwiedzić słynną Spartę, czy też Olimpię. Jednym z piękniejszych regionów Grecji są wyspy Morza Jońskiego z Zakyntos na czele, gdzie odwiedzić możemy słynną plażę wraku, czy też obserwować żółwie morskie w ich naturalnym środowisku. Jak z powyższego widać podróże po Grecji oferują wiele możliwości zobaczenia ciekawych rzeczy, a przede wszystkim dotknąć historii. Należy mieć na uwadze również to, że Grecja to fantastyczna kuchnia w stylu śródziemnomorskim oraz doskonałe wina. Praktycznie każdy region oferuje swoje specjalności, a lokalne winiarnie mogą zaspokoić nawet wyrafinowane gusta. Ze względu na swoje położenie, kuchnia grecka serwuje dużo owoców morza, z czego skwapliwie korzystają turyści. Biorąc wszystko pod uwagę nie jest dziwne, że turystyka w Grecji rozwija się prężnie i praktycznie każdy turysta ma możliwość znalezienia odpowiadającej mu oferty.

Podsumowując należy podkreślić, że śródziemnomorski klimat, historia i zabytki stwarzają wspaniały konglomerat, który jest bazą do zbudowania konkretnej propozycji turystycznej z ofertami skierowanymi praktycznie do każdej grupy. Co więcej Grecja leży w stosunkowo niewielkiej odległości od Polski i sam lot do niej nie jest zbyt męczący. Dlatego też nie dziwi fakt, że jest ona tak popularna wśród Polaków.