12 cze Brak komentarzy admin Travel , ,

Chcecie zwiedzić województwo pomorskie? Czy tylko planujecie się wybrać tam na wakacje? Jak wiadomo – pomorskie to takie miejsce, gdzie wszyscy turyści mają swobodny dostęp do Morza Bałtyckiego. Może nasze morze nie ma tak czystej wody, jak te za jego granicami ale na pewno nie będziecie narzekać, jeżeli w ciepłe i upalne dni zanurzycie się w naszej wodzie. Tak, mamy u nas wspaniałe plaże, gdzie na pewno nie będziecie narzekali na nudę. Jeżeli chcecie na wakacje przyjechać tutaj, to macie do wyboru wiele mniejszych oraz większych miejscowości, gdzie czekają na Was wolne miejsca. Te malutkie miejscowości dedykowane są w głównej mierze osobom, które lubią się lenić podczas wakacji.

A takich wśród nas nie brakuje. Jest tam na ogół kilka uliczek i jedyną atrakcją mogą być dancingi dla dorosłych wieczorami oraz place zabaw dla najmłodszych. Z kolei te większe miejscowości to takie miejsca, gdzie można trochę poleniuchować oraz pozwiedzać. Przykładem takiego miasta może być chociażby wchodzący w skład Trójmiasta – Gdańsk. W tym dużym mieście zawsze będziecie mieli rozrywki na pogodę, jak również na deszcz. Mówi się, że z dużego miasta do dużego miasta na wakacje się nie jeździ. Jednak nie wszyscy mają takie zdanie. Każdy jedzie na wakacje tam, gdzie będzie chciał. W samym Gdańsku czekają na Was najróżniejsze muzea o różnej wielkości. Nad Motławą od kilku lat stoi wielkie koło widokowe. Warto wsiąść do wagonika, skąd będzie można podziwiać bardzo dużą część miasta. W samej zimie również w mieście nie brakuje atrakcji. Dlatego warto się tutaj zatrzymać na kilka lub nawet na kilkanaście dni, aby wszystko móc ze spokojem obejrzeć. Gdzie szukać noclegu? To właściwie zależy od Was. Jeżeli jesteście typowo nastawieni na zwiedzanie, to wybierzcie centrum miasta. Jeżeli jednak nie chcecie zwiedzać i wiecie, że leniuchowanie na piasku jest dla Was priorytetem, to wybierzcie dzielnice przy plaży. A jest tu ich naprawdę kilka. Czy to centrum, czy to plaża – w obydwu lokalizacjach znajdziecie sieciowe hotele, które oprócz pokoi oferują gościom szereg innych wygód.

Po pierwsze restauracja, gdzie można zjeść smakowite posiłki. Takich luksusów czasem brakuje właśnie w prywatnych pokojach, których zdecydowanie więcej jest przy pasie nadmorskim. W centrum też można znaleźć pokoje do wynajęcia, jednak przy plażach jest tego zdecydowanie więcej. Dzieje się tak dlatego, że w tamtej części miasta jest o wiele więcej domków jednorodzinnych. Chociaż nie można powiedzieć ale również bardzo dużo osób wynajmuje całe mieszkania i małe kawalerki. Wiele osób w ten sposób osiąga naprawdę bardzo duży zysk. Cena za wynajęcie pokoju w hotelu sieciowym oraz w prywatnych domach jest różna. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakiej porze roku przyjeżdżacie, na jak długo i czy liczycie na pokoje standardowe, luksusowe. A może będziecie woleli wybrać eleganckie apartamenty, których również tutaj nie brakuje? Jedno jest pewne. Ceny w lecie nad morzem na pewno do tanich i niskich nie należą .