12 cze Brak komentarzy admin Travel , , ,

Zbliżają się wakacje. Jest to najlepszy moment, aby zastanowić się gdzie spędzimy tegoroczny urlop. Istnieje oczywiście wiele możliwości spędzenia tych wolnych dni. Dla fanów spędzania wakacji w Polsce bardzo fajną opcją jest wyjazd do Białegostoku.

Białystok to miasto położone w północno -wschodniej Polsce, pełne atrakcji zarówno dla starszych jak i dla najmłodszych. W mieście tym znajduje się wiele zabytków wartych zobaczenia. Przede wszystkim, będąc w Białymstoku należy wybrać się do pałacu Branickich. Jest to jeden z najlepiej zachowanych pałaców w Polsce. Rezydencja zbudowana w stylu barokowym jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego miasta. Oprócz pałacu koniecznie trzeba zobaczyć piękne bazyliki oraz rynek. Dla osób lubiących historie oraz przechadzki po muzeach punktem obowiązkowym powinno być Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Jest to wspaniałe miejsce, w którym można zobaczyć wiele naprawdę ciekawych rzeczy. Jeżeli wybieramy się na wakacje z dziećmi, fajną opcją będzie wycieczka do zoo. Słonie , lwy i tygrysy, które można zobaczyć w tym miejscu to coś, co z pewnością zaciekawi najmłodszych i zapadnie w ich pamięć. Dla tych, którzy podróżują bez dzieci, Białystok oferuje także wiele ciekawych sposobów na spędzenie wieczoru. Dyskoteki i puby to miejsca w których z całą pewnością można spędzić fajny czas w gronie przyjaciół. Wieczorne spacery po mieście i wycieczka po barach to sposób, w który wiele młodych ludzi lubi spędzać czas.

Planując wyjazd trzeba zastanowić się gdzie spać. W Białymstoku znajduje się naprawdę dużo fajnych miejsc do spania, w przystępnych cenach. Wystarczy wpisać w przeglądarkę: tani hotel i wyskoczy nam mnóstwo ofert. Hotel o wysokim standardzie, apartament czy hostel. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz możliwości finansowych. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nocleg warto załatwić w pierwszej kolejności, ponieważ w okresie wakacyjnym może okazać się, że wszystkie najfajniejsze miejsca są już zajęte. Drugą bardzo ważną rzeczą podczas planowania wyjazdu jest zrobienie planu na każdy dzień, tak aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w tym miejscu. Fajnie zrobić także rozpiskę ile pieniędzy będziemy potrzebować na wyjazd. Każda atrakcja kosztuje, więc lepiej być przygotowanym. Warto także dowiedzieć się czy istnieje możliwość zakupu biletów na niektóre atrakcje przez internet. Jest to bardzo pomocne, gdyż w okresie wakacji kolejki do kas mogą być naprawdę długie, co może skutkować marnowaniem dużej ilości czasu na stanie w kolejkach po bilety, a chyba nie o to chodzi. Czasami też kupowanie biletów przez internet wiąże się z dodatkowymi zniżkami, więc uważam, że naprawdę warto sprawdzić czy jest taka opcja. Koniecznie też trzeba sprawdzić jaka będzie pogoda w czasie, w którym planujemy pojawić się w tym mieście, aby móc zrobić listę niezbędnych rzeczy na wyjazd. Pozwoli to nam oszczędzić nerwów, gdy okaże się, że zamiast pięknej słonecznej pogody, na którą ubrania wzięliśmy ze sobą, pojawi się deszcz.

Białystok to naprawdę fajne miejsce zarówno dla dużych jak i dla małych. Z całą pewnością warto wybrać się tu podczas urlopu.