10 paź Brak komentarzy admin Travel ,

Prawdopodobnie wielu z nas patrząc przez okno w ostatnim czasie czuje silną nostalgię za latem, które jakiś czas temu się skończyło. Niestety, cudowna, słoneczna pogoda i wysokie temperatury odeszły razem z nim, a nam przychodzi mierzyć się z coraz chłodniejszymi, coraz częściej także deszczowymi, dniami. Zmrok także zapada już znacznie wcześniej, a to wszystko razem sprawia, że nasze chęci i motywacja do działania spadają.

Podobnie jest z odpornością, dlatego to właśnie jesienią tak wiele osób choruje. Postarajmy jednak nie poddawać się jesiennej chandrze! Bo choć wakacje już dawno za nami, to wcale nie oznacza to, że nagle nie możemy korzystać z uroków życia i cieszyć się tym, co nas otacza! Oczywiście, nie jest z tym tak łatwo, jak latem, ale to wciąż jest możliwe! Zamiast więc narzekać i pogrążać się w depresyjnych myślach, lepiej postawić na aktywny wypoczynek, lub chociaż spacer na świeżym powietrzu. Nawet jeśli jest chłodno, zawsze dobrym pomysłem jest dotlenienie się, tak więc spacer po szkole lub pracy to doskonały pomysł! Jeśli o jednak za mało, zawsze można wymyślić coś na weekend! Kto powiedział, że wycieczki – bliższe lub dalsze – są zarezerwowane wyłącznie na okres letni? Bez wątpienia łatwiej wtedy o wiele rzeczy, dookoła mamy mnóstwo zieleni a słońce dba o to, by było nam gorąco, ale… Przecież równie dobrze sami możemy zadbać o to, by było nam ciepło, wybierając odpowiednio grube ubrania, a rozkoszować możemy się wszechobecnymi kolorami, które otaczają nas niemal z każdej strony – możemy je zaobserwować na drzewach i leżące na ulicach.

Pod względem krajobrazu, jesień ma zatem pewną przewagę nad latem. Warto notować sobie w myślach wszystkie fantastyczne rzeczy, które mogą cieszyć nasz wzrok i pozostałe zmysły wyłącznie jesienią. Dzięki temu będziemy mieli nieustannie ochotę na eksplorowanie okolicy, a nawet dalsze i dłuższe wyjazdy. Jeśli taki właśnie bierzemy pod uwagę, bo na przykład, chcemy gdzieś wyskoczyć na weekend, to warto pamiętać o tym, by już wcześniej zarezerwować sobie nocleg w miejscu, do którego się udajemy. Z tym nie powinno być najmniejszego problemu, ponieważ sezon już dawno za nami, dlatego też nawet najbardziej oblegane miejscowości turystyczne mogą nam zaoferować mnóstwo miejsc noclegowych, pokoi w hotelach, itd.

Być może jesień to właśnie idealny czas, aby poznać miejsca, o których zawsze marzyliśmy, ale zwiedzanie których odkładaliśmy na bliżej nieokreśloną przyszłość? A może to fantastyczna pora, by powrócić do ulubionego miasta/kurortu, które znamy świetnie podczas wyjazdów letnich lub zimowych, ale nie mieliśmy jeszcze okazji przyjrzeć mu się, kiedy przywdziewa jesienne szaty? Gdziekolwiek się wybieramy, dobrze jest ruszyć z domu i zadbać o aktywne spędzanie wolnego czasu. W ten sposób znacznie oddalimy od siebie ryzyko złapania popularnego „doła” i na nowo odkryjemy dowolne miejsca, tym razem otulone już jesiennym klimatem, który wcale nie ustępuje w niczym urokom lata. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.