24 lut Brak komentarzy admin Travel , ,

Co pewnie szczególnie nikogo nie zaskakuje zrozumiały fakt, iż w różnego rodzaju turystycznych listach dotyczących tego, jaki znany obszar urlopowo wczasowy jest najchętniej wybierany przez Polaków, na najwyższych miejscach znajdują się takie państwa, jak Włochy, Hellada i jej wyspy, czy gorąca Hiszpania. Są to szczególnie urokliwe destynacje, gdzie niemal zawsze panują przyjemnie wysokie temperatury powietrza i wody, a także są zjawiskowe i atrakcyjne plaże i akweny, a także nie brakuje bardzo ciekawych miejsc do zwiedzania. Nie ma co się dziwić, iż o takich wakacjach i wypoczynkach nocami śni większość naszych rodaków.
Gorące Włochy to kraj położony na charakterystycznym Półwyspie Apenińskim na południu naszego kontynentu. To szczególnie religijny kraj z długimi tradycjami, gdzie jest ogromnie dużo przepięknych i jednocześnie intrygujących lokalizacji godnych uwagi. Nie brakuje osób, które gorące Włochy odwiedzają wyłącznie w w celu zwiedzania, lub też traktują wizyty w tym kraju jako pielgrzymki pokutne. Pomimo to należy zwrócić uwagę, że to bardzo wakacyjne temperatury, przepiękne bajeczne duże i mniejsze miasta i wsie położone w okolicy Morza Śródziemnego sprawiają, że prawie każdy chciałby tam spędzić swój wolny czas i nie tylko. Natomiast jeśli chodzi o zwiedzaniu zabytków to na pewno najczęściej wybierane w tym celu są takie miejsca, jak popularne Koloseum w Rzymie, czy Forum Romanum, oraz plac Świętego Pawła. Jednak nie brak też pięknych miejsc, które w całości są bardzo przyciągające uwagę. Na uwagę zasługuje na przykład takie miasteczko jak Positano, które jest pomimo, iż nie jest imponujących rozmiarów, to wyjątkowo często jest umieszczane w pierwszej trójce najurokliwszych miast na globie. Jednak wiele krain, czy miasteczek, które są położoneu wybrzeża Morza Śródziemnego powodują po prostu zachwyt. To doskonałe miejsce na to, aby odnaleźć energię, odprężyć się i po prostu marzyć, odpoczywać.
Jeżeli chodzi o pobyt we Włoszech to wielu odwiedzających chwali sobie również tamtejszą kuchnię. Tak zwana kuchnia śródziemnomorska bazuje na oliwkach, pomidorach, makaronach, co z kolei przy użyciu właściwych przepisów, przypraw i umiejętności kulinarnych powoduje, iż kuchnia włoska jest ogromnie często przedstawiana jako ta wyjątkowo smaczna. Oczywiście w wielu krajach świata próbuje się tworzyć dania na wzór kuchni włoskiej, zwłaszcza różnej maści sosy, makarony, jednak to ich sposób przyrządzenia, a także bardzo wysokiej jakości lokalne składniki sprawiają, że szczególnie trudno jest tę kuchnię zrobić samodzielnie w innych miejscach na świecie.
Należy wspomnieć też o ciekawym fakcie, który, mówi o tym, że akcent w języku włoskim pada na dokładnie tą samą sylabę, co w naszym języku, ponadto język włoski jest bardzo miły dla ucha, muzyczny wręcz, dlatego też to wszystko sprawia, że jest on stosunkowo prosty i przyjemny jeśli chodzi o jego naukę. Bardzo wiele osób skutecznie w krótkim czasie podczas pobytu w Italii jest w stanie nauczyć się wielu słówek, lub zdań, które z przyjemnością są przyswajane.
Włochy zdaniem wielu ludzi to idealne miejsce nie tylko na jednorazowy wyjazd na wakacje, ale też i mnóstwo osób twierdzi, że jest to miejsce, w którym byliby gotowi zamieszkać na stałe. Oczywiście to nie byłoby takie łatwe, dlatego też wiele osób korzysta i cieszy się z tego, jeśli może spędzić choć jakiś czas w tym państwie i wypocząć tam, zrelaksować się oraz nacieszyć się życiem.