9 mar Brak komentarzy admin Travel ,

Idealny pomysł na wakacje? Każdy ma swój. Jedni spakują plecaki i pojadą na Mazury, inni zabiorą walizkę i spędzą leniwy urlop w tropikach.

Jeśli lubimy leniuchować, spać do południa i spędzać czas spokojnie, dobrym pomysłem na urlop może być wyjazd do luksusowego hotelu, gdzie z wykupionym pakietem all inclusive nie będziemy musieli w zasadzie martwić się o nic. W pakiecie dostaniemy wygodne łóżko w klimatyzowanym pokoju hotelowym, pełne wyżywienie, dostęp do open baru i możliwość całodziennego relaksowania się nad basenem lub na prywatnej plaży. Oczywiście słońce gwarantowane.

Jeśli jednak preferujemy odpoczynek bardziej aktywny, wakacje spędzić można na górskiej wędrówce. Potrzebne będą jedynie pojemne plecaki i chęć do podjęcia aktywności fizycznej. Piękno polskich gór podziwiać można na wiele sposobów – podczas wędrówek pieszych, wspinaczek, zjazdów na nartach lub snowboardzie, a także bardziej ekstremalnie np. podczas górskich przejażdżek rowerowych. Wieczory spędzić można na regeneracji sił i relaksie po całym dniu np. w saunie z widokiem na góry. Z pewnością będą to niezapomniane wrażenia.

Osoby zainteresowane sztuką, historią i techniką często wybierają na miejsce choć krótkiego urlopu, duże metropolie. Tam też można świetnie wypocząć, jeśli cenimy wizyty w teatrach, operach, na targach i wystawach, lubimy nowe technologie i miejską architekturę. Nocne życie w wielkich miastach również ma wiele do zaoferowania dla turystów w każdym wieku.

Dla tych, którzy chcieliby mieć wszystkiego po trochę, idealnym pomysłem na udane wakacje są Mazury. Nie na darmo kraina ta zwana jest cudem natury. Piękno kompleksów zieleni, czyste jeziora i szlaki turystyczne sprawią, że każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy ornitologii i obserwatorzy zwierząt świetnie odnajdą się podczas wędrówek dziewiczymi ścieżkami w puszczach mazurskich. Nad jeziorami wypoczną wędkarze, ale też miłośnicy jachtów i żaglówek, dla których Mazury to prawdziwy raj. Nie trzeba nawet mieć swojej własnej jednostki, by móc poczuć wiatr w żaglach. Przy każdym większym jeziorze wypożyczyć można łódź, nawet taką, co do której nie są wymagane dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje. Nad brzegami jezior wypoczywać można całymi rodzinami – opalanie i kąpiele są bezpieczne nawet dla maluchów w licznych kompleksach rekreacyjnych. Przez Mazury prowadzi również część ogólnopolskiego szlaku rowerowego Green Velo. Jest to gratka dla miłośników dwóch kółek. Wakacje na Mazurach zadowolą również bardziej wymagających turystów. Wiele hoteli oferuje coraz bardziej luksusowe i kompleksowe pakiety pobytowe, które zapewnią nam warunki komfortu zbliżone niemal do tych z tropików.

Jak widać, pomysłów na spędzenie wakacji jest mnóstwo. Najważniejsze jednak, by przy wyborze urlopowej destynacji nie kierować się tylko modą, ale przede wszystkim swoimi własnymi zainteresowaniami i potrzebami. W końcu na wakacjach mamy przede wszystkim wypocząć i naładować akumulatory na kolejny czas wytężonej pracy.