12 cze Brak komentarzy admin Travel , ,

Organizacja wesela spędza niejednej pannie młodej sen z powiek. Są nieliczne, które mogą pozwolić sobie na wynajęcie organizatorki wesel, co znacznie ułatwia sprawę. Wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego z nas. Chcemy, aby było właśnie takie jakie sobie wymarzyliśmy. Podczas przygotowań do tego ważnego dnia często niestety czeka na nas wiele niemiłych niespodzianek. Dzisiaj przedstawię kilka porad, które będą dotyczyć tego, co należy koniecznie załatwić w pierwszej kolejności planując wesele.

Po pierwsze kościół. Musimy zdecydować, w którym kościele weźmiemy ślub. Najczęściej jest to parafia panny młodej, jednak ostatnio odchodzi się od tej reguły. Należy zdecydować w jakim mieście chcemy, aby ceremonia się odbyła i załatwić wszelkie potrzebne dokumenty. Moim wymarzonym miastem na wesele jest z pewnością Łódź. Jest to dla mnie ważne, ponieważ mieszka tam większość mojej rodziny i umożliwiłoby to dotarcie na ślub wszystkich najdroższych mi osób.

Drugą rzeczą jest suknia. Znalezienie odpowiedniej sukni zajmuje naprawdę dużo czasu. Warto wiec zając się tym już kilka miesięcy przed zaplanowaną datą wesela. Warto najpierw poszukać inspiracji w internecie. Zapisać zdjęcia najpiękniejszych naszym zdaniem sukien, aby podczas wizyty w domach sukien ślubnych od razu móc pokazać obsłudze interesujące nas modele. Z pewnością oszczędzi to wiele czasu. Oprócz panny młodej jest jeszcze mąż, który powinien prezentować się równie dobrze. Warto więc wybrać się z narzeczonym na zakupy, aby wybrać idealny strój.

Rzecz trzecia- tort. Warto umówić się z kilkoma cukierniami na degustacje, aby wybrać jak najlepszy. Jeżeli chodzi smak to należy mieć na uwadze to, że dużo osób nie lubi bardzo słodkich tortów szczególnie do alkoholu, więc warto wybrać coś co będzie średnio słodkie. Oprócz tortu trzeba zastanowić się nad weselnym menu. I tu zaczynają się schody. Gości na weselu przeważnie jest dużo i każdy ma inne upodobania jeżeli chodzi o potrawy. W pierwszej kolejności należy się zorientować, czy wśród naszych gości są weganie, wegetarianie lub inne osoby na specjalnej diecie. Jeżeli są, w menu należy zawrzeć także pozycje dla tych osób.

Kolejnym trudnym zadaniem jest zrobienie listy gości oraz schematu kto, gdzie będzie siedział. W internecie można znaleźć wiele artykułów, które pomogą nam zdecydować kogo koniecznie trzeba zaprosić, kogo nie, oraz jak usadzić gości, aby każdy czuł się komfortowo.

Gościom przyjezdnym należy również zapewnić nocleg. Najlepszą opcją wydają się apartamenty. Trzeba jednak postarać się, aby znajdowały się jak najbliżej sali weselnej. No i oczywiście sala weselna. Salę należy rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem. Te najlepsze są rezerwowane już rok, a nawet dwa przed planowaną datą ceremonii. Jeżeli więc chcemy mieć salę jak ze snów, należy poszukać i zarezerwować ją jaki najszybciej.

Organizacja ślubu to naprawdę trudne przedsięwzięcie. Ogarnięcie wszystkich spraw z pewnością zajmie kilka dobrych miesięcy. Wiele przydatnych artykułów można znaleźć w internecie. Warto też wydrukować listę rzeczy niezbędnych do załatwienia przed ślubem, aby o niczym nie zapomnieć.