29 maj Brak komentarzy admin Travel , ,

Zbliża się czas wakacji, a wraz z nim planowanie urlopów i wycieczek. Spora część z nas poszuka idealnego miejsca na wypoczynek gdzieś w Polsce. Nasz kraj jest duży, z bogatą geografią i historią, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – szczególnie w dobie internetu, kiedy wyszukiwanie nowych miejsc, planowanie dojazdu są bardzo szybkie i proste.
Część z nas wybierze aktywny wypoczynek w górach, na długich spacerach i spędzaniu czasu na łonie natury. Inni wybiorą kąpiele słoneczne na nadbałtyckich plażach, zażywając dobrodziejstw dostępu do morza. Znajdą się również koneserzy miejskich spacerów, którzy preferują zwiedzanie – ci znajdą dla siebie jedno z pięknych, polskich miast, które będą chcieli poznać.

Jednym ze zdecydowanie najczęściej obieranych miast na punkt wycieczkowy i zwiedzanie jest Kraków. Dzięki burzliwej, bogatej historii, ogromnej ilości zabytków a także dzięki dobrej ofercie gastronomicznej, dojazdowi i szeregowi innych czynników, Kraków wciąż cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród młodych jak i starszych. Wiele rodziców zabiera swoje dzieci do Krakowa, by pokazać im rąbek historii naszego kraju. Jedni wybiorą wypoczynek kilkudniowy z pobytem w hotelu – ze względu na wielość pensjonatów i hoteli w Krakowie i jego obrębie, taki wypoczynek nie stanowi żadnego problemu. Wiele osób wybiera również jednodniowe zwiedzanie, albo wypad do Krakowa w celu odwiedzenia konkretnego miejsca – to również nie jest trudne ze względu na świetną komunikację kolejową umożliwiającą dostanie się do tego miasta zewsząd oraz świetną komunikację miejską w samym Krakowie.

Wiele osób Kraków przyciąga również ze względu na to, że stamtąd blisko do innych zabytkowych i ciekawych miast takich jak Wadowice czy Wieliczka, a także w nasze piękne Tatry. Znudził ci się miejski zgiełk i masz ochotę spędzić trochę czasu na łonie natury? Z Krakowa w Tatry jest na tyle blisko, że dojazd tam nie powinien stanowić większego problemu. Zresztą nie tylko w Tatry blisko – całe Podhale to piękne okolice, w których znajdzie się mnóstwo urokliwych mieścinek idealnych na zwiedzanie czy pięknych, cichych miejsc na spokojny wypoczynek.

Jeżeli planujesz urlop w tym roku i jeszcze nie jesteś pewien gdzie się wybrać – może warto tym razem obrać kierunek na byłą stolicę naszego kraju, Kraków? Obfitość historycznych miejsc, niesamowity klimat panujący w mieście a także możliwość pozwiedzania cudownych okolic sprawiają, że Kraków zdecydowanie nadaje się na punkt urlopowy. Z wyjazdy do Krakowa zadowolone na pewno będą dzieci, którym nie braknie tam wrażeń i atrakcji, zadowoleni będą samotni wędrowcy lubiący powłóczyć się po różnych ciekawych miejscach, a i również pary chcące spędzić wspólnie romantyczny czas w spokoju i na ciekawych aktywnościach na pewno nie będą zawiedzione. Kraków to miasto które zadowoli wszystkich, zarówno tych którzy liczą na aktywne zwiedzanie i wrażenia estetyczne czy historyczna, jak i ci, którzy liczą na spokojny, leniwy wypoczynek przy kawie w jednej z wielu krakowskich kawiarni.