12 cze Brak komentarzy admin Travel , ,

Lublin jest jednym z najstarszych miast w Polsce i jest stolicą województwa lubelskiego. Posiada szeroko rozbudowaną bazę turystyczną. Czy znamy ten region naszego kraju, a czy chcemy go poznać. Wakacje tuż, tuż. Korzystajmy więc, rezerwujmy apartament o odpowiednim standardzie i na miarę swoich możliwości finansowych. Apartamenty zazwyczaj są przyjazne zwierzętom i rodzinom z małymi dziećmi, są też przystosowane dla potrzeb ludzi niepełnosprawnych. Lublin to przepiękne stare miasto, z pięknym rynkiem i starymi, zabytkowymi, odrestaurowanymi kamieniczkami. Symbolem Lublina jest Zamek Lubelski.

Nałęczów to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w kraju. Jest to jedyne uzdrowisko w Polsce w którym leczy się tylko choroby kardiologiczne. Mikroklimat tam panujący pomaga obniżać ciśnienie tętnicze krwi. Do Nałęczowa możemy się wybrać na letni wypoczynek z całą rodziną. Zarezerwować sobie miejsce w uroczym pensjonacie, lub wynająć przyjazny nam apartament. Odbywać klimatyczne spacery po Parku Zdrojowym, podziwiać piękną architekturę miejscowych kamieniczek, powędrować Nałęczowskim Szlakiem Literackim, czy zachwycającymi Wąwozami lessowymi. Niedaleko od Nałęczowa nad Wisłą leży perła polskiego renesansu Kazimierz Dolny. Jest to przepiękne, niewielkie miasteczko, z uroczym ryneczkiem i kamieniczkami. W kościele świętego Jana Chrzciciela znajdują się jedne z najstarszych organów w kraju, są one nadal używane. Nad Kazimierzem Dolnym góruje Góra Trzech Krzyży. Zamość, każdy z nas pewnie słyszał o tym mieście, ponieważ uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast w kraju. Jego stare miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jest lato, piękna upalna pogoda i mamy dosyć miasta i zabytków, proszę bardzo, oto Roztoczański Park Narodowy. Roztoczański Park Narodowy to najbardziej zalesiony park narodowy w naszym kraju. Wędrując jego szlakami zapoznajemy się nie tylko z bogatą roślinnością, ale również że zwierzętami. Jeśli mamy szczęście możemy spotkamy stadko konika polskiego, które żyje na wyznaczonym terenie parku i jest dokarmiane tylko w zimie. Jeśli mamy ochotę na aktywny wypoczynek rezerwujmy sobie apartament w Puławach. W mieście tym mają początek liczne trasy rowerowe i są organizowane spływy kajakowe. Lublin i województwo lubelskie jak widać z powyższego opisu to piękny region naszego kraju. Gwarantuję, że jeśli pojedziecie raz, zostaniecie zauroczeni i będziecie wracać stale. W województwie lubelskim jest bardzo wiele mniejszych miasteczek od wyżej wymienionych, ukrytych wśród lasów, stawów i strumyków, które mają swój niepowtarzalny urok i czar. Wymienię tylko dwa takie miasta to Opole Lubelskie i Poniatowa.

Opole Lubelskie to urocze miejsce na letni wypoczynek dla kogoś kto lubi lasy, strumyki, stawy, ciszę i spokój. Poniatowa natomiast może stanowić bazę wypadową do Nałęczowa, Kazimierz Dolnego no i oczywiście do Opola Lubelskiego. Jest gdzie odpoczywać, jest co zwiedzać, jest takie miejsce jak województwo lubelskie, gdzie można naładować swoje akumulatory.