9 mar Brak komentarzy admin Travel , ,

Podróże kształcą człowieka. Zwłaszcza, jeśli mamy okazję zwiedzić fantastyczne miejsca, a wciąż rozwijająca się turystyka pozwala nam na sięganie po coraz to lepsze możliwości. Różne zakątki świata kuszą swoimi tradycjami oraz kulturą. Każdy może znaleźć coś dla siebie, czy to spokojne miejsce z pięknymi krajobrazami, czy tętniące życiem ulice gorących miast. Oferta jest bardzo bogata i ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia oraz potrzeby. Ciekawym miejscem, stającym się coraz częstszym kierunkiem podróżnych jest Dubaj, nazywany przez wielu „światową stolicą luksusu”.

Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich z pewnością skusi ludzi lubiących przepych i bujne nocne życie. Majestatyczne budowle, będące własnościami szejków, porozsiewane są po całym terenie. Obiekty takie jak Burdż Chalifa, czy Burdż al-Arab są idealnym podsumowaniem tego, jak szybko miasto się rozwinęło. Miliardy zainwestowane przez szejków w celu zainicjowania coraz to nowszych projektów brzmią bardzo obiecująco. Pomysły takie jak Dubailand mogą wkrótce stać się najważniejszymi fundamentami turystyki w tym mieście. Znajdzie się również coś dla fanów motoryzacji. Oprócz najnowszych, pięknych aut poruszających się po ulicach Dubaju, znajduje się tam również jeden z najlepszych torów wyścigowych na świecie. Grand Prix Abu Zabi przyciąga przed telewizory masę oglądających. Duże wrażenie robi również dzielnica finansowa „Business Bay” w której znajduje się ponad 230 wieżowców, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych Mimo ogólnego przepychu, miasto to jest w zasięgu ręki turystów mniej zamożnych. Oprócz sześciogwiazdkowych hoteli i luksusowych apartamentów, można tam znaleźć oferty turystyczne na każdą kieszeń. Travelling i zaplecze związane z planowaniem wycieczek jest na tyle rozwinięte, żeby dobrać plan pod każdą kieszeń z minimalnym jak na standardy Dubaju wkładem.

Jeżeli więc turystyka to Twoja pasja i chciałbyś poznać kulturę miasta, które w stosunku do pozostałych części świata jest bardzo młode i jednocześnie bardzo rozwinięte, wybierz Dubaj. Owoc ciężkiej pracy i piekielnie szybkiego rozwoju tego rejonu zrobi na Tobie wrażenie. Jeśli jesteś młodym, szukającym dobrej zabawy, nocne życie miasta w pełni Cię usatysfakcjonuje. Warto zwrócić jednak uwagę na to, iż bary i puby są w większości przyłączone do hoteli. W pozostałych lokalizacjach sprzedaż alkoholu jest zakazana.

Podsumowując, Dubaj to prawdziwa gratka dla miłośników turystyki i choć wydaje się dla niektórych rzeczą nieosiągalną, to wcale tak nie jest. Obawy wywodzące się z poglądów etnicznych, które są dość negatywne w Europie są zupełnie bezpodstawne jeśli chodzi o atmosferę i nastawienie mieszkańców w mieście. Warto zastanowić się nad travellingiem w okolice Bliskiego Wschodu, które różnią się znacząco od naszego kontynentu. Kto wie, może dla niektórych okażą się nawet bardziej urzekające? Zaczerpnij informacji w najbliższym biurze turystycznej i dowiedz się, jakie oferty mogą na Ciebie czekać. Jeżeli nadarzy Ci się okazja zwiedzenia Dubaju, podziel się doświadczeniami ze znajomymi.