12 cze Brak komentarzy admin Travel , , , ,

Na dworze jest coraz cieplej, a to oznacza, że rozpoczyna się cudowny sezon wycieczek i odpoczywania. W końcu już za chwilę będą wakacje, więc nie można siedzieć cały dzień w domu. Też trzeba od czasu do czasu gdzieś wyjechać, odpocząć, zrelaksować się i o niczym nie myśleć. I wspaniale nadaje się do tego jezioro.
Jednak zacznijmy od początku. Zastanówmy się, z kim chcielibyśmy spędzić ten czas, ponieważ opcji jest naprawdę wiele. Moglibyśmy zabrać rodzinę, ale wiemy, że oni za takimi podróżami nie przepadają. Wolą zwiedzać, oglądać zabytki, ale nie siedzieć nad jeziorem i tam się bawić.

Dlatego nasz wybór padnie jednak na naszych znajomych, którzy wszędzie dobrze się czują i na pewno chętnie się z nami wybiorą. Najlepiej będzie pojechać w małej, ale bardzo zgranej grupce, dzięki czemu będziemy świetnie się bawić i na pewno nie dojdzie do niepotrzebnych kłótni między nami i nimi. Dlatego bierzmy się do pracy. Trzeba zarezerwować miejsce albo po prostu gdzieś pojechać. Są miejsca, do których się po prostu przyjeżdża, a przynajmniej tak było jeszcze parę lat temu. No cóż, nie każdy musi być ze wszystkim na bieżąco.

W każdym razie trzeba wybrać miejsce. Pojezierze najbardziej nam odpowiada, więc tam szuka odpowiedniego terenu na zamieszkanie. Jakoś niezbyt chcemy szukać hotelu czy pensjonatu. Tym razem postawimy na życie w lesie, a dokładniej mówiąc tani nocleg, który będzie jednocześnie wspaniałą przygodą. Chodzi oczywiście o namiot, który pewnie każdemu kojarzy się z czasem dzieciństwa i wyjazdami z rodzicami, kiedy nie trzeba było się niczym przejmować, ponieważ to dorośli byli od tego. Dzieci miały się po prostu dobrze bawić i nic więcej. Dlatego sądzimy, że wypad pod namiot na pewno ludziom się spodoba i chętnie na to przystaną. Tak też się dzieje, więc nie pozostaje nam nic innego do roboty, jak spakować namiot, który będzie odpowiedni dla naszej piątki, a potem wziąć się za dalsze ogarnianie innych rzeczy.

Poza tanim noclegiem przydałoby się miejsce, w którym moglibyśmy coś zjeść. Nad jeziorem będzie to nieco trudne, ponieważ sklepy nie znajdują się zbyt blisko, a na łowieniu ryb się nie znamy. Poza tym nie mamy na to pozwolenia, więc lepiej nie ryzykować, że nas zatrzymają za to. O wiele lepiej będzie spędzić ten czas pożytecznie i na przykład wysyłać znajomych na spacer po zakupy. Będzie to jakaś myśl. Możemy też sami szukać restauracji czy barów szybkiej obsługi i tam zamawiać sobie jedzenie. Na pewno będzie smacznie.

Mamy nocleg, jedzenie, nie wolno zapomnieć nam o zabraniu wody na wyjazd. To najważniejsza i podstawowa rzecz, o której nikt nigdy nie powinien zapominać. Bez niej nie ma życia. Dalej zajmujemy się pakowaniem ubrań, przekąsek i wszystkiego, co może nam się przydać podczas naszego krótkiego wypadu. Może dobrze będzie posługiwać się listą, ale nie każdy taką ma. W internecie znajdziemy ich naprawdę wiele, więc wystarczy kilka kliknięć i będziemy mieli to, czego potrzebuje. No to kończmy pakowanie i ruszajmy w świat pełen wody i trawy.